Dc Comics’ten 2 yeni grafik roman: Superman: Earth One, Batman: Earth One

Dc Comics’in resmi blog’unda yapılan TV reklamı mahiyetindeki açıklamaya göre DC 2010 yılı içerisinde Superman: Earth One ve Batman: Earth One adında iki grafik roman yayımlayacak. Bu romanlarda Batman ve Superman’in gençliklerine, dünyanın en büyük süper kahramanlarına dönüşmelerine tanık olacağız. Olaylar bu grafik romanlarla beraber startı verilecek olan Dc’nin yeni evreni Earth One içerisinde geçecek. 
earth one supermanKısacası Earth One evreninin Superman ve Batman’i bizim bildiğimiz Bats ve çelik adam olacaklar ve bilindik hikayeleri modern bir bakış açısıyla tekrar yorumlanacak.
200’0’li yılların başlarında Marvel da  kendi alternatif evrenini (Ultimate) yaratmıştı ve oldukça da başarılı olmuştu. Şüphesiz bunda bugünlerin çizgi roman superstar yazarı Mark Millar’ın da payı vardı ancak DC Comics’in de yazarları yabana atılacak cinsten değiller: J. Michael Straczynski, Geoff Johns (Batman).
Yeni çizgi roman okuyucuları için okuduğu dergi, Superman, Batman gibi çok iyi  bilimen ve tanıman bir kahramana ait olsa bile,  yıllardır süre gelen maceraların içine girmek, okuyucu için çok sancılı bir süreç olabilir. Hatta kahraman ne kadar ünlüyse olayları kavramak bir o kadar zorlaşır, çünkü o karakter üzerine yapılan üretim çok daha fazladır. Deneyimli çizgi roman okurları bile bazen çok iyi tanıdıkları bir kahramanı uzun sayılamayacak bir süre takip etmezlerse ipin ucunu kaçırabilirler.
Earth One yeni okuyucular için DC’nin (ve belki de dünyanın) bu en çok tanınan iki süper kahramanını yakından tanıma şansı veriyor.  Bu iki grafik romanın ne kadar başarılı olacağına ise esas olarak kahramanları yeni nesle göre çok daha yakından tanıyan eski okuyucular karar verecek  (dinazor gözlükleriyle bakmazlarsa eğer)

.

earth one batman

 

 

.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s