Çıksa da Okusak

Önümüzdeki günlerde beni oldukça heyecanlandıran bazı seriler yayımlanacak. Bunlardan kısaca bahsetmek istedim. Öncelikle şu aşağıdaki resme bir göz atalım:

Batman Unseen 03027

Ne görüyoruz? İki elinde iki tabanca bir kovboy edasıyla mafyaya kurşun yağdıran bir Batman! Bir hata var gibi değil mi? 70 küsür senelik tarihi boyunca hiç Batman’i elinde bir silahla gören olmuşmudur acaba? Belki  olmuştur ancak birçoğumuz yukarıdaki gibi bir sahneyi ilk defa göreceğiz. Peki kimdir bu Batman’in eline silah tutturan şahıs: Aslından bu isimden daha önce de büyük övgüyle bahsetmiştim.  İsmi Brian Azarello. Derginin ismi ise Batman/Doc Savage. Tek sayılık bir yayım olacak. Azarello’nun tadını Joker Graphic Novel’da ve 100 Bullets’ın birkaç sayısında almıştım (sapıkça bir cümle oldu bu). Azarello suç tabanlı çizgi romanlarıyla ünlü bir yazar. Joker’i de alıp ters yüz etmişti (Hala daha Dark Knight’taki Joker mi Azarello’dan yoksa tam tersimi güvenilir bir kaynakla karşılaşmadım). Eğer Batman/Doc Savage’da bir bit yeniği yoksa eğer yani yukarıdaki şahıs Batman kılığındaki bir zibidi değilse; Azarello yine bildiğimiz Batman’i de ters yüz etmiş demektir. Bu da beni oldukça heyecanlandırdı. Yarın yayımlanacakmış. Bakalım göreceğiz.

Bir diğer merak ettiğim olay ise Marvel’ın sıradaki Major Event’i “The Siege”. Bu blogu düzenli okuma gibi bir gaflette bulunuyorsanız eğer eski yeşil cin Norman Osborn’un başını çektiği Dark Reign’in Marvel evrenini de kasıp kavurduğunu biliyorsunuz demektir. The Siege’in başkahramanı Marvel’ın eski  kahramanlarından Thor. Thor’un anayurdu Asgard benim haberim olmayan bazı olaylar sonucu yeryüzüne taşınmış. Siege de Osborn’un süper kötülerin başkanlarıyla kurduğu Cabal adlı örgütle beraber Asgard’ı kuşatmasını konu alıyor anladığım kadarıyla. Ancak Siege’i önemli kılan Osborn’un ve dolayısıyla Dark Reign’in sonunu getirecek ve eski Avengers’ın dönecek olması (bu olmasa da olurdu eheh). Hiç yoktan çeşitli bloglarda okuduğum bilgiler bu yönde. Ayrıca Osborn’un “wildcard”ı da bu macerada görecekmişiz ki daha önce bunun Mephisto olduğuna dair bazı dedikodular da duymuş ve buraya da yazmıştım.

1257436499 siege 1

Son olarak ise çok da ses getirmeyeceğine inandığım ama bir yerlerde haberini gördüğüm bir seri daha var: Top Cow Comics’ten Tracker. Top Cow’u firma olarak çok beğenmem aslında. Ne Witchblade’in ne de Darkness’ın takipçisi olabildim şimdiye kadar. Bir türlü ısınamadığım dergilerdir. Ancak Tracker hakkındaki çok az bilgiye rağmen ilgimi çekti. Konu FBI’ın en yetenekli “tracker”ının, en tehlikeli seri katillerden birini kovalarken kurt adamı dönüşmesini konu alıyor. Aşağıda da preview’dan bir sayfa var. Gore olayının boku çıkmış gördüğünüz gibi. Ancak sanat olarak nedense beni heyecanlandırdı.

tracker

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s