True Blood

Şu an Tarık’la True Blood’ın 1. sezonunun ikinci bölümünü izliyoruz. Tarık 6. birasını içiyorum ve sanırım biraz sarhoş.

True Blood’ HBO dizisi. Şu an sanırım 2. sezonu başladı ya da başlayacak. Amerika’nın sanırım Lousiana eyalaetinin bir kasabasında geçiyor. Anne Rice’ın Vampirle Görüşme’si gibi. Moden amerikan vampir yazar, çizerlernini bu bölgeye bir merakı var sanırsam. Zaten True Blood(TB)’da da burasının vampirler için kutsal olduğunu söylüyor.

TB tahminimden biraz farklı çıktı. Vampirler artık kendilerini ifşa etmişler ve sentetik kan içiyorlar (ya da içmiyorlar) ancak normal dünya tarafından varlıkları kabullenilmiş. Hatta “Vampir Hakları” gibi şeyler de var.

TB’nin bahsi bitrçok fantazi ve bilimkurgu konulu blogda geçiyordu. TB’ı sevmedim. Neden sevmedim? Olaylar inandırıcı değil. Karakterlerin hiçbiri yeterinde karakter olmamamış. Baş karakter sözde namuslu bir kız. Ama ne giyimi ne hali tavrı naumslu gözüküyor. Kızın muhtemel erkek arkadaşı klasik yakışıklı dracula özentisi ama yok yani. Hem belki draculadır. Kızın en iyi arkdaşı çekilmez bir kız ve diğer karakterlerin moralini bozduğu gibi izleyenlerin de moralini bozuyor. Kızın patronu kıza aşık sözde onurlu gururlu bir adam ama gerizekalı yönetmen yüzünden bize sapık gibi gözüküyor. Dizi vampir dizisi mi, kokru dizisi mi, darama mı belli değil. Ayrıca baş kahramanın bacakları da çarpıkmış şu an fark ettim.

Sevemedim bunu da. O zaman bu post neden attım. Canım çok sıkıldı sanırsam bunu izlerken o yüzden. Dİzi bitti başa döndü mal tarık da anlamadı sarhoş sarhoş bi daha aynı bölümü izliyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s