The List

dark_reign_the_listMarvel’da dark reign hala devam ediyor dolayısıyla ben de takip ediyorum. Ayın 16.’da The List diye bir seri başlattılar. List şu an Avangers’ın patronu olan Norman Osborn’un yapılacaklar listesi. Bunun içinde daradevil’ı halletmek, mutant problemine eğilmek, şu an underground olan gerçek avengers’ı temizlemek gibi şeyler var. Fikir güzel ve ilginçti, hoş bir seri bekliyordum açıkcası. Ama geelin görün ki hiç de öyle olmadı.

İlk sayı Daredevil’dı. Norman Bullseye’ı man without fear’ı öldürmek için yolladı. Gelin görün ki Bullseye 130 küsür masum insanı bir bombayla havaya uçurdu ve macera bitti. İkinci sayı X-Men’di. X-Men’in çizimleri 70li yıllardan kalma gibiydi. Norman bu sefer de Namor’ın eski karısından ürettiği deniz canavarını atlantislileri yok etmek için yolladı ama X-Men günü kotardı ve hiçbirşey olmadı.

Yani iki sayıdır aslında olan bir olay yok. Haybeye iki sayı yapmış Marvel ve anladığım kadarıylla List böyle geyik biçimde gidecek. Tabii ki serinin son sayısı majör bir olaya bağlanacaktır ama o Allah’ın emri ne de olsa. Onun dışında okumaya gerek var mı bilemedim açıkcası. Sıkıcı ve manasız geldi. Bir seri okuyorsam olayların bir yerlere bağlanmasını, bir anlam ifade etmesini istiyorum. Yoksa haybeye bir sürü konuşma baloncuğu okumak vakit kaybından başka birşey değil. Olay bir yere bağlanmayınca ve görsellik de olmayınca hiç zevkli değil. List’in bir sonraki sayısını da okuycam eğer o da böyle çıkarsa bırakırım bu seriyi. Manasız.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s