Exodus: X-Men vs. Avengers

Bu sayıyı daha önceki postumda da dediğim gibi birkaç haftadır previewlarını gördüğümden beri bekliyordum. DaKesinlikle ilginç bir kapışma oalcağı ortadaydı ama benim beklentilerimin biraz tersi çıktı. XKısacası X-Men Avengersı dağıttı diyebilirim. Peeh bunu beklemiyordum işte. Ama keinlike güzel macera. Full aksiyon. Scott Summers çok güzel dayak yiyor Norman’dan. Onu görünce biraz sevindim. sentry dağıtır diye umuyordum ama kalleş telepatlar adamcağı delirttiler. Ares’i de valkyrie halletti. peeh. Bişey kalmadı yani. Gerisi geyik zaten.

Spoiler

img346Öykünün sonundan bahsediyim: X-men utopia ismini verdikleri bir ada için bu savaşı yapıyor esasen. Marvel evreninde mutantlara karşı soykırım asla bitmediği için en temizinin bu olduğun a karar veriyorlar. Avngers medyayı kullanarak hiç yenilmemiş gibi davranıyor. Mutantlar ne halt ederlerse etsine getiriyor işi. Dolayısıyla dark avnegers’ın bundan böyle x-men veya ilgili alakalı mutantlara bulaşacağını zannetmiyorum. Bakalım ne olacak. Güzel seri. İlgili alakalı herkese tavsiye ederim.

Şimdi okumayı planladığım birkaç şey var. Bir kere sanırım Bruce Wayne ölmüş ve sanırım ölüm sayısını ya da ilgili alakalı bir sayıyı Neil Gaimann yazmış. Batman: Whatever happened to the caped crusader? Neil Gaimann’ı severim. En üst kalite bir yazar olmasa bile bence gene de çok sağlamdır. Bir de Joker’in grafik novelı çıkmış. Sanırım o da Frank Miller tarafından yazılmış. Ona da eğilmek lazım ama seedi yok. Bir de 100 Bullets diye bir seri vardı. Onun da son sayısı çıkmış. 100. sayı. vertigo tarafından yayınlanmış. Biraz daha yetişkşin işi yani. bakalım baymazsam eğer onu okuyacam.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s